Endermologia – wiodący zabieg, czy dobra reklama

Kolejną propozycją dla młodych mam pragnących wrócić do wagi z przed ciąży jest wykorzystanie masażu próżniowego vacum. Stosowane w tym celu urządzenie emituje podciśnienie, za pomocą którego dochodzi do zassania fałdu skórnego.

W zależności od opcji dostępne są różne głowice, w postaci kulek, wałków, czy baniek. Przeprowadzony zabieg zawsze obejmuje tylko wybrane partie ciała, brzuch, pośladki, uda, plecy i ramiona.

Zatem można wysmuklić te najbardziej newralgiczne punkty ciała. Popularnie nazywany zabieg enedermologia jest dzisiaj najbardziej rozpowszechnioną metodą walce z cellulitem oraz wiotką skórą.

Niemniej jednak jest to także dobra propozycja dla osób zmagających się nadwagą. W zależności od urządzenia należy wykonać od dziesięciu do piętnastu zabiegów w serii.

Niemniej jednak dla podtrzymania efektów, czy też ich zintensyfikowania niezbędne jest zwiększenie liczby spotkań oraz wprowadzenie kuracji przypominającej. Choć zabieg nie należy do tych przyjemnych, to jednak warto trochę pocierpieć.