Kiedy pierwszy zabieg po porodzie?

O ile w czasie ciąży nie ma zbyt wielu możliwości dbania o swoje ciało, to po porodzie przychodzi czas intensywnego działania. Jednak zanim młode mamy zabiorą się do walki z niedoskonałościami musi zostać spełniony jeden zasadniczy warunek. Dotyczy on zarówno pielęgnacji domowej, ale przede wszystkim zabiegów gabinetowych.

Należy zdecydowanie podkreślić, że wszelkie zabiegi można rozpocząć dopiero po okresie połogu, zatem po sześciu tygodniach po porodzie. W przypadku zabiegów na biust wiele z nich można wykonywać dopiero po zaprzestaniu karmienia. Jednak panie, które rodziły przez cesarskie cięcie mogą zgłosić się do kosmetologia dopiero trzy miesiące po porodzie.

Oczywiście, jeżeli istnieją jakiekolwiek podejrzenia, warto zapytać się lekarza, czy jest to już odpowiednia pora na walkę z niedoskonałościami.Wszystkie urządzenia, ale także i zabiegi posiadają przeciwwskazania, które powinny zostać wykluczone. Dopiero w takiej sytuacji można przystąpić do odpowiedniej kuracji, bez obaw, że wyrządzimy sobie krzywdę.