Rożek do spania dla noworodka. Czy kupować?

Coraz większe grono rodziców decyduje się na zakup różnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym dzieci mogą czuć się lepiej, a opieka nad nimi staje się zwyczajnie łatwiejsza z punktu widzenia samych rodziców. Możliwości w tym zakresie są szerokie, ponieważ na rynku mamy wieli wytwórców dokładających starań, by w ręce nabywców trafiały jak najlepsze rozwiązania. Czy rożek dla niemowlaka stanowi odpowiednią opcję? Zdecydowanie tak i jest to jeden z tych tekstylnych wyrobów dla małych dzieci, który w ostatnich latach bardzo szybko zyskuje na popularności, w czym nie ma nic dziwnego.

Rożki nie kosztują fortuny, a ich specjalna konstrukcja sprawia, że wyróżniają się istotny walorami natury użytkowej – do tego są zwyczajnie przyjazne dzieciom.

Co charakteryzuje rożki dla noworodków?

Nazwa nie jest przypadkowa – rzeczywiście przedmiot, o jakim mowa przypomina dość mocno rożek do lodów lub cukierków. Właśnie dzięki temu jest szalenie wygodny z punktu widzenia dziecka, a do tego bezpieczny.

Maluch ma w nim zapewnioną konieczną swobodę ruchów, a jednocześnie budowa rożka sprawia, że w naturalny sposób udaje się ograniczyć tak zwany odruch moro. Jest on rezultatem rozwijającego się, ale wciąż nieukształtowanego w pełni układu nerwowego. Obserwacje i doświadczenia rodziców na całym świecie pokazują, że rożek wpływa na dzieci kojąco i pomaga im się uspokoić – warto więc mieć go pod ręką i używać.

Dobry materiał zapewni pożądany komfort

Do produkcji rożków powinny być używane tylko i wyłącznie materiały wolne od toksyn, a do tego hipoalergiczna. Najmilej widziane są takie naturalne tekstylia, jak czysta bawełna czy wiskoza z bambusa. Bardzo często wewnątrz rożków znajdują się też miękkie wypustki, które działają relaksująco i sprawiają, że dziecko czuje się lepiej.

Spotyka się również modele z warstwą wyściełania, na przykład z cieplutkiego polaru minky. Wypełnienie z kolei powinno być syntetyczne, a do tego takie, które nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów.