Jaki wybrać sprzęt do koszenia trawy?

Kosiarka do trawy to dziś niezbędny sprzęt w każdym przydomowym ogrodzie. Jak dobrać odpowiednią kosiarkę, na co zwrócić uwagę, by nasz wybór był w pełni zadowalający? Oto kilka wskazówek, którymi powinniście się kierować szukając dla siebie odpowiedniego sprzętu. To istotne, by wybrać odpowiednią kosiarkę, która będzie jednym z najczęściej wykorzystywanych w ogrodzie sprzętów, bowiem podstawą posiadania zadbanego trawnika jest jego regularne koszenie.

Wybierając dla siebie kosiarkę, kierujcie się przede wszystkim takimi parametrami i kryteriami jak: – powierzchnia terenu do skoszenia. To od tego powinien zależeć wybór kosiarki ręcznej bądź elektrycznej, czy spalinowej. Dla ułatwienia sobie życia możecie też wybrać kosiarkę samobieżną, czy z napędem na tylne koła (jest niezwykle łatwa w prowadzeniu).

– szerokość cięcia kosiarki – im większa szerokość, tym bardziej skraca się czas, jaki poświęcić trzeba koszeniu – rodzaj ukształtowania terenu do koszenia – na tereny nierówne, czy na zboczach najbardziej funkcjonalna będzie kosiarka z poduszką powietrzną – kosiarka z przewodem, czy bez – tam, gdzie ogród posiada liczne klomby, rabatki, drzewka, krzewy itp. wskazane jest posiadanie kosiarki bez przewodu, co zdecydowanie ułatwi koszenie i skróci jego czas. – pojemnik na trawę – jeśli nie jesteście entuzjastami zbierania trawy po koszeniu, zaopatrzcie się w kosiarkę posiadającą pojemnik na trawę.

Przy wyborze pamiętajcie jednak, że mały pojemnik oznacza częstą konieczność opróżniania, co może wpłynąć na wydłużenie się pracy.

antykoncepcyjnie.com.pl