Ogród warzywny

Ogród warzywny chciałoby się powiedzieć, że nie wymaga projektu. Nic bardziej mylnego. Chcąc przebywać w estetycznie urządzonej przestrzeni, która ma nie tylko cieszyć oko ale i dawać owoce – należy odpowiednio ją zaprojektować. Bo ogrody warzywne można zagospodarować w nowoczesnym stylu, który doskonale wpasuje się nawet w miejski klimat. Trochę wyobraźni, rada fachowca i masz ogród warzywny będzie jak z bajki. Warzywniak opowienien być na dobrze wypielęgnowanej ziemi, oddzielony od trawy kostką granitową.

Pomiędzy grządkami ścieżka wytyczona kamiennymi płytami, nocą oświetlana. I szklarnia – w zależności od potrzeb duża albo mała. Coraz częściej odchodzi się o nieestetycznych i psujących harmonię ogrodu foliaków. Dziś kupuje się szklarnię ze szkła, najlepiej hartowanego z wysokiej jakości aluminiowymi dodatkami. To wprawdzie wydatek, ale taka inwestycja będzie nam służyła przez długie lata. Można tu zainstalować zraszacz do nawadniania lub wmontować automatycznie otwierane okno.

Zioła, z których najczęściej korzystasz, warto posadzić w efektownych, drewnianych donicach, zaraz obok domu – żeby były na wyciągnięcie ręki.