Zrób to sam!

Każdy z nas lubi otaczać się unikalnymi przedmiotami, które wyróżniają z tłumu. Obecnie konsumpcjonizm jest poważnym zagrożeniem dla osób, które wykonują przedmioty codziennego użytku własnoręcznie.

Od kilku lat można jednak zauważyć, że ludzie coraz bardziej doceniają rzeczy z metką hand made. Ogród jest przede wszystkim miejscem błogiego relaksu.

Pragniemy, aby jego aranż odpowiadał naszym gustom, jednak trudno jest znaleźć (w odpowiednio niskiej cenie) wyjątkowe elementy dekoracyjne. Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji są… nasze dłonie i wyobraźnia.

Dostałeś stary parasol po cioci? Zrób z niego element dekoracyjny w doniczce! Zostały ci drewniane skrzynki po remoncie? Zrób z nich meble ogrodowe. Masz sporą ilość dużych słoików w piwnicy? To najlepsze tworzywo na unikalne doniczki do ziół czy kwiatów.

Stara opona? Sama się prosi, żeby stworzyć z niej huśtawkę. Jako dziecko marzyłeś o hamaku? Wystarczy dobry materiał i sznurek! Stara rama od roweru – to najlepszy stojak na doniczki z kwiatami! Inspiracji szukaj przede wszystkim w przedmiotach, którym możesz dać drugie życie.