Sposoby na powiększenie ogrodu

Małą przestrzeń o wiele trudniej zagospodarować niż dużą – szczególnie, jeśli chcemy, aby była efektowna i funkcjonalna, ale nie zagracona. Zasada tyczy się zarówno domów, jak i ogrodów.

Całe szczęście przy projektowaniu tych drugich, możemy zastosować odpowiednie triki, które znacznie powiększą dostępną przestrzeń. Pierwszym sposobem jest zastosowanie zielonych elementów pionowych, czyli wszelkich ścian, ekranów czy murów oplecionych roślinnością.

Taka konstrukcja nie tylko ładnie wygląda i zajmuje niewiele miejsca, ale także powiększa optycznie nasz ogród. Na niewielkiej powierzchni dobrze również odpowiednio grać kolorami – sprawdzą się tutaj pastelowe, jasne kwiaty.

Dobrze też wszystkie meble ogrodowe pomalować na jedną, jasną barwę. W powiększaniu małego ogrodu z pomocą przyjdą nam także wszelkie optyczne triki, czyli, np.

malowidła na murach imitujące okna. Na pewno sprawdzi się również zamontowanie lustra, który da taki sam efekt jak zastosowane w pomieszczeniu.

Możemy pobawić się również z ukształtowaniem terenu – jeżeli jego obrzeża będą wyższe, automatycznie będą wyglądać na bardziej odległe.