Romantyczny ogród

Romantyczne ogrody inaczej nazywane są angielskimi. Patrząc na nie, masz wrażenie, że panuje to nieład i bałagan. Dopiero po chwili dostrzegasz, że w ogrodzie wszystko jest bardzo perfekcyjnie poukładane.

Dużo zieleni, dużo kolorów – to zdecydowanie motyw przewodni romantycznego ogrodu. Na taki projekt decydują się nie tylko osoby o romantycznych duszach, ale każdy kto chce mieć wokół siebie miejsce spokojne, kojące, idealne. Angielskie ogrody są duże, przestrzenne.

Rosną tu kwiaty o różnych kolorach, drzewa owocowe. Jest też miejsce na warzywa. Dopełnieniem jest oczko wodne i ławeczki oraz liczne zagajniki oraz pnąca roślinność – róże oplatające płoty, bluszcze wdzierające się na dom.

Bo po ogrodzie romantycznym masz spacerować i wdychać jego atmosferę – odprężać się, zerwać jabłko prosto z drzewa, usiąść na ławce i nasłuchiwać śpiewu ptaków. Ogród romantyczny to miejsce rodem przeniesione z „Ani z Zielonego Wzgórza” lub „Tajemniczego Ogrodu”. Dziś takie miejsca cieszą się niesłabnącą popularnością.