Piaskowanie zębów – skuteczne, czy niebezpieczne

Wśród wielu nowoczesnych sposobów na zapewnienie sobie zdrowego i lśniącego uśmiechu w ostatnim czasie bardzo popularne stało się piaskowanie. Jest to specjalnych zabieg stomatologiczny, który pozwoli na usunięcie osadu, dzięki czemu zęby staną się zdrowsze i bielsze. Osad na zębach powstaje z bardzo wielu przyczyn, między innymi spowodowany jest złą dietą, czy niestarannym szczotkowaniem lub brakiem nawyku nitkowania zębów.

Na szczęście u odpowiedniego stomatologa możemy łatwo pozbyć się tego przykrego problemu. Do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystuje się specjalną maszynę – piaskarkę, która wyrzuca na powierzchnię zęba drobinki piasku wraz z wodą i sprawnie usuwa powstały osad. Wcześniej należy oczywiście zadbać o odpowiednie przygotowanie pacjenta, ważne, by stomatolog pozbył się kamienia nazębnego.

Zabieg taki trwa około pół godziny, a ceny zwykle wahają się od 50-150 złotych, więc jeśli osad naprawdę nam przeszkadza jest to dobra inwestycja, zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Opinie ludzi także potwierdzają skuteczność zabiegu, na forach internetowych można poczytać wiele pozytywnych informacji o tym, że piaskowanie rzeczywiście poprawiło stan ich zębów, doprowadziło do usunięcia osadu i wybielenia. Należy jednak uważać, bo zbyt częste wykonywanie piaskowania może doprowadzić do zdarcia szkliwa, również jeśli ktoś ma naturalnie żółte zęby nie doprowadzi tak łatwo do usunięcia nieprzyjemnego koloru i wybielenia uśmiechu.