Ogród jak znad Adriatyku

Chorwacja lub też Włochy cieszą się popularnością wśród turystów. Gorący piasek, ciepłe morze i niemal pewna pogoda każdego dnia. Do tego bujne, zielone sady i pyszne owoce prosto z drzewa.

Niestety, w Polsce taki klimat to marzenie… ale możesz przecież zrobić sobie namiastkę tych klimatycznych krajów zaraz obok domu. Ogrody w stylu wprost znad Adriatyku są coraz bardziej popularne. I wbrew pozorom nie trudno je urządzić.

Ma być lekko i romantycznie, trochę bałaganu ale takiego artystycznego. Zielono, musi być zielono. Trawa jak dywan, a na niej mnóstwo kwiatów.

Do tego koniecznie winogrona i sad owocowy. I bluszcz – taki, jaki zdobi niemal każdy nadmorski domek śródziemnomorski. Bluszcz delikatnie oplata altanę lub rozbudowany taras – często przypominający kuchnię letnią – z kuchenką, grillem i ogromnym stołem dla całej rodziny.

Altanka wyłożona kamieniami, marmurem – kamieniem w ciepłym kolorze. Pamiętaj też o stylowych meblach ogrodowych – białe ławeczki, hamak, beczka w formie stolika. Takie klimatyczny ogród pozwoli stworzyć Ci kawałek Chorwacji – w Twoim ogrodzie.