Jakie ogrodzenie?

Przy wyborze ogrodzenia postaraj się, aby pasowało ono nie tylko do budynków, ale także do ogrodu. Ważne jest umiejscowienie bramy i furtki – później będzie to rzutowało na twoje zamiary zagospodarowania przestrzeni. Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia zrób dokładny plan – unikniesz dzięki temu przykrych niespodzianek.

Do wyboru masz ogrodzenia drewniane, metalowe, murowane z cegły lub kamieni, betonowe oraz żywopłoty. Ogrodzenia drewniane, co prawda mają charakter rustykalny, ale równie dobrze wyglądają w mieście jak i na wsi. Należy jednak pamiętać o tym, aby chronić drewno przed deszczem i słońcem – najlepiej specjalnymi środkami impregnującymi.

Równie popularne są ogrodzenia metalowe. Jednak nie są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne – użyj specjalnej farby do pomalowania metalowych części, tym sposobem uchronisz swoje ogrodzenie przed korozją. Ogrodzenia murowane zapewnią ci prywatność, te z kamieni zachwycą sąsiadów – są bardzo efektowne.

Betonowe ogrodzenia swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie. Jeżeli cenisz środowisko naturalne wybierz żywopłot, który doskonale tłumi hałas z ulicy.