Jak oznaczyć produkt CE?

Dziś konsumenci podejmują swoje decyzje zakupowe o wiele bardziej świadomie niż jeszcze kilka lat temu. Producentom zależy więc, aby wyróżnić swój produkt spośród reszty. Dziś często nie wystarczy już marketing i reklama.

Przedsiębiorcy zaczynają odwoływać się do wysokiej jakości takiego wyrobu. Jednym ze sposobów na zagwarantowanie klientowi, że produkt jest bezpieczny i zgodny z dyrektywami i normami europejskimi jest oznaczenie CE. Jak umieścić je na swoim produkcie? Konieczne jest spełnienie odpowiednich wymagań.

Wyrób, na którym producent chce umieścić CE musi pozytywnie przejść kontrolę zgodności i mieć założoną odpowiednią dokumentację techniczną. Producent musi dodatkowo podpisać deklarację zgodności z dyrektywami. Oznaczenie CE na swoim produkcie mogą umieścić nie tylko producenci, którzy wytwarzają swój produkt na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Mogą to zrobić również przedsiębiorcy spoza EEA, jednak muszą udowodnić, że wszystko odbyło się zgodnie z europejskimi przepisami.